Факультет

педагогіки і психологіїV Всеукраїнська науково-практична конференція "Актуальні проблеми практичної психології", 8-9 листопада 2018 року

На кафедрі п’ятий рік поспіль проводяться наукові конференції. Саме 8 і 9 листопада 2018 року відбулась V Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Актуальні проблеми практичної психології». У пленарному засіданні взяли участь психологи закладів освіти міста Глухова і Глухівського району, психологи міста Шостка, викладачі кафедри психології, магістри і бакалаври Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.

До присутніх з вітальним словом звернувся В. П. Зінченко – проректор із наукової роботи та міжнародних зв’язків, наголосивши на особливому значенні психологічної науки у вирішенні актуальних питань сучасного українського суспільства та побажавши плідної праці учасникам конференції. Теплі слова були сказані на адресу попереднього завідувача кафедри психології – доктора психологічних наук Поліщука Валерія Миколайовича, який започаткував цей захід.

У виступі «Смислові акценти в категорії сексуальності особистості» Кашпура Ю. М., канд. психол. н., доцента кафедри теоретичної та консультативної психології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова було розкрито підходи до визначення поняття норми стосовно сексуальності особистості і сексуальних стосунків, показано можливості висвітлення цієї теми у просвітницькій роботі з клієнтами.

Кузнєцова І. В. канд. психол. н., керівник психологічної майстерні «Інсайт» міста Кропивницький у своїй доповіді з позицій нейропсихологічного підходу охарактеризувала ситуацію «дітей асфальту» – сучасних дітей, що, здебільшого ростуть позбавлені ігрового спілкування з однолітками; розкрила значущість природної дитячої гри, зупинилась на небезпеках комп’ютерних ігор у дошкільному і молодшому шкільному віці та поділилась досвідом упровадження ігрових технологій у природному середовищі з дітьми цього віку з корекційною метою.

Завідувач навчально-методичного центру психологічної служби комунального закладу «Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Марухина І. В. розкрила роль психологічної служби в умовах реформування освіти, та, відповідаючи на поставлене запитання, в контексті своєї доповіді прокоментувала нове Положення про психологічну службу системи освіти України.

Асистент кафедри психології Глухівського НПУ ім. О. Довженка Донець С. І. поділилась результатами дисертаційного дослідження, розкрила особливості прояву індивідуально-психологічних чинників духовного розвитку в кризі входження в дорослість.

Жваве обговорення доповідей та актуальних питань діяльності психологів в умовах збройного конфлікту і реформування освіти відбувалось як у кулуарах, так на секційних засіданнях.

На секційному засіданні особливий інтерес присутніх викликала доповідь практичного психолога вищої категорії Шосткинської спеціалізованої школи І ст. №13 Аргунової Е. В. про психологічний супровід учасників освітнього процесу в умовах упровадження нового Державного стандарту початкової освіти: назвала основні утруднення психологічного характеру, які виникають у вчителів початкових класів при переході до Нової української школи, поділилась власним досвідом роботи.

Учасники конференції відзначили різноплановість доповідей та їх теоретичну і прикладну значущість, невимушену атмосферу в якій відбувалось обговорення.

За результатами конференції готується збірка наукових статей.

Кафедра психології висловлює подяку студентам 41-П, магістрантам 6М-П груп, фахівцю І категорії виховного відділу Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка Бахмату О. В. за сприяння в організації та проведенні конференції.

IMG 1b353ecdd9b80701869d4276e4045a45 V IMG 5a5b6c8ea4efd10c36d2604a66ac6609 V

IMG 2e759e70d9769834608bab2294e6d096 V IMG 110f274a777c093be5cb3e338c1b14ec V