Тиждень кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи
Кафедрою соціальної педагогіки і соціальної роботи факультету педагогіки і психології Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка з метою популяризації професійних знань серед майбутніх соціальних педагогів та фахівців соціальної роботи було проведено Тиждень кафедри в рамках якого було організовано низку заходів.
30 листопада спільно зі студентами четвертого курсу проведено соціальну акцію «Від теплого слова і лід розмерзає». Сюжет акції засвідчив, що для студентів якості майбутнього працівника соціальної сфери – це засіб пізнання себе та навколишнього світу, тих, хто тебе оточує. З одного боку, педагогічні знання виступають інструментом саморозвитку, самовираження, саморозкриття, а з іншого, вони необхідні для вирішення низки труднощів, як особистісного, так і групового характеру. Окрім того, соціальна робота сприймається як галузь наукових знань, професійна діяльність, спрямована на підтримання і надання кваліфікованої допомоги,це визнана в усьому світі назва спеціальності,основою якої є виявлення гуманного ставлення людини до людини, і як наука і як практична діяльність – динамічна, багатогранна, всепроникаюча, проста і складна водночас.
1 грудня 2015 року проведені соціальна акції «СТОП СНІД», «Раз добром налите серце вік не прохолоне», флеш-моб «Студенти ГНПУ ім. О. Довженка за порозуміння з людьми, які живуть з ВІЛ/СНІД». Мета – активізувати інтерес до практичної роботи майбутнього фахівця соціальної сфери діяльності. Завідувач кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи, доктор педагогічних наук, профессор Міщик Людмила Іванівна відзначила, що заходи стали своєрідним підсумком активної роботи викладачів кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи та студентів-випускників факультету педагогіки та пихології, що в черговий раз надало змогу поділитися своїми знаннями, досвідом практичної роботи. Перед початком навчального процесу студенти провели інформаційну кампанію: роздача буклетів та символічних стрічок на руку, на площі університету відбулося запалення свічок та символічне розставлення у вигляді символу солідарності з ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД.
2 грудня 2015 року відбулася соціальна акція «Думай добре – роби добре і буде добро».
3 грудня 2015 року відбувся низка заходів: соціальні акції «Обмежені можливості та безмежна сила волі», відео-репортаж «Проблеми людей з особливими потребами» приурочені до Міжнародного дня інвалідів. У рамках заданої тематики дня було проаналізовано погляди вчених на проблеми відповідної категорії клієнтів у сучасній соціальній педагогіці та соціальній роботі, а також проаналізовано основні підходи у вирішенні наявних соціальних проблем.
4 грудня 2015 року з нагоди Міжнародного дня волонтера кафедрою соціальної педагогіки і соціальної роботи факультету педагогіки та психології спільно зі студентами IV урсів було проведеносоціальну ярмарку «Здійсни чиєсь бажання під Новий Рік», Флеш-моб «Хто такий Волонтер?», Музична перерва «Ти і я – Волонтер!».
Як результат – аналіз відгуків студентів-учасників запланованих заходів свідчать про їхню належну обізнаність у ключових поняттях обраної спеціальності, знання наукових джерел, добре володіння науковою термінологією, орієнтацію в сучасних технологіях практичної соціальної роботи та педагогіки, оволодіння категоріями професійної діагностики, орієнтування в проблемах практичного напряму.
Кафедрою соціальної педагогіки та соціальної роботи проводився збір речей для передачі волонтерському об’єднанню «СОВА», продаж продуктів харчування, для збору коштів для дітей інтернату (продавці в ролі казкових героїв), що не залишило байдужими не тільки студентство але і пересічних глухівчан.
На завершення відбувся майстер-клас, результатом якого став груповий малюнок, де студентам було представлено можливості використання техніки проективного малюнку в практиці психокорекційної роботи з різними категоріями клієнтів, зокрема як аспект волонтерської діяльності. Розглядалися питання методології та перспектив технологій волонтерської діяльності, методики і прийоми, ключові якості для ефективної робот з різними групами клієнтів соціальної роботи.
Найбільш активну участь у проведенні заходів взяли студенти 24 СП та 42 СП груп. Серед учасників: Самозвон А., Холминець О., Петренко А., Осипенко Д., Обозна О., Красовська М., Косенко В., Коник Ю., Домбай А., Винник С., Вертолецький М., Марочка А., Логінова А., Мандрика К., Ткаченко А., Глинчак В. та інші.
Тиждень кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи сприяв розвитку інтересу та професійно-особистісної готовності майбутніх соціальних педагогів та фахівців соціальної сфери до практичної допомоги та роботи з клієнтами.
ФОТОЗВІТ
https://drive.google.com/open?id=0BwQigO7y4J6pSmFOclNiLTluX2M