Факультет

педагогіки і психологіїКраса та спорт

У рамках проведення профорієнтаційної роботи викладачами кафедри теорії і методики фізичного виховання (завідувач кафедри професор Курілова В.І.) 24 березня 2019 р. був проведений 5 традиційний турнір з волейболу серед жіночих команд на призи заслуженого тренера України Павленка В.Й. До спортивного комплексу Глухівського НПУ ім. Олександра Довженка (м. Кролевець) завітала рекордна кількість (9!!!) команд-учасниць з Чернігівської та Сумської областей. Організував змагання ініціатор турніру - Редько С.Ю., а забезпечив кубками та медалями старший викладач кафедри ТМФВ Павленко В.Й.

У напруженій та цікавій грі команди вибороли наступні місця: І – місце - команда Шостинського р-ну; ІІ – команда імені К. Реви (м. Глухів); ІІІ – команда м. Кролевець (збірна міста та студентів). З посмішками на обличчях та трішки втомленими залишали стіни нашого вузу учасники волейбольного дійства, але ми сподіваємося на те, що частина з них повернеться до нас з метою отримати вищу освіту.

Уже 5 рік поспіль у результаті злагодженої роботи з керівництвом університету у нашому виші на волейбольному майданчику поєднується краса та спорт. Також приємно відзначити високий рівень проведення та суддівства, адже змагання проводились одночасно у трьох спортивних зала.

команда Профорієнтація

спорт ідкриття

Студенти Глухівського НПУ ім. О. Довженка результативно відзначилася на Зимовій універсіаді України з біатлону

У селі Яворів, що на Львівщині, 19-24 березня 2019 р. завершились останні гонки Чемпіонату України з біатлону зимового сезону. Високі результати продемонстрували Глухівські біатлоністи і як результат привезли медалі різного ґатунку.

В естафетній гонці 4 х 6 км. серед жінок 16 – річна Тетяна Продан(студентка ППК Глухівського НПУ ім. О. Довженка), яка стартувала на останньому етапі, буквально вирвала перемогу з рук Харьків’янок. Біатлоністка краще пройшла вогневі рубежі та обійшла більш досвідчену спортсменку. У результаті вона привела Сумщину на найвищу сходинку п’єдесталу - перше місце.

Одночасно з Чемпіонатом України з біатлону проводилась І Зимова Універсіада. У супер-спринті Анна Ситник(студентка Глухівського НПУ ім. О. Довженка) виборола бронзову нагороду, Денис Носикостав чемпіоном у спринті 4 х 7,5 км. У результаті команда Глухівського НПУ ім. О. Довженка виборола друге загальнокомандне місце з біатлону серед ЗВО України.

  • Дуже вдячні тренерам та спортсменам, які принесли нашому вишу такий високий результат наІ Зимовій Універсіаді України та бажаємо їм вдалих стартів та високих сходинок на п’єдесталі. Так тримати!
  • Г.Ситник Т. Продан 
  • Д.Насико

Срібло на обласній арені!

19-21 лютого 2019 р в спортивному залі СумДу відбулися змагання з волейболу (чоловіки) за програмою XVIобласної універсіади серед закладів вищої освіти ІІІ-ІVрівнів акредитації. Збірна команда університету з однаковим рахунком 3:0 здобула перемогу над волейболістами вишів області: Сумським державним педагогічним університетом ім.. А.С. Макаренко (СДПУ) та Сумським національним аграрним університетом (СНАУ) та у фінальній грі програла три партії Сумському державному університету (СумДу). Срібло на змаганнях з волейболу команда здобула не вперше. За останні 5 років тільки гравці СумДу, які грають на найвищому рівні в країні – Суперлізі, так і не відчули гіркий смак поразки від нашого вишу на обласних змаганнях!

У результаті злагоджених дій керівництва університету в особі ректора - Курка О.І., декана факультету педагогіки та психології - Цюкало Л.Є. та завідувача кафедри ТМФВ Курілової В.І. з’явилася можливість участі збірної команди у обласних змаганнях.

Вітання спортсменам університету та тренеру Редьку С.Ю. із здобуттям срібних нагород на обласній арені. Здоров’я, удачі, терпіння Вам та не зупинятися на досягнутому!

олейбол чол

олейбол 1

олейбол

Це цікаво!

13 лютого на улюбленому факультеті відбувся дуже цікавий захід, який був присвячений святу всіх закоханих. Ми переглядали тематичні короткометражні фільми та обмінювались своїми думками. Кожен для себе знайшов відповідь на питання: « Кохання: міф чи реальність». Якщо нудно та нема чим зайнятись, ловіть парочку цікавих короткометражок:

  • - «Половинки» 2017;

- « 5 минут» 2014.

Також, протягом 13-14 лютого кожен мав змогу зробити фото на пам'ять у нашій імровізованій фотозоні. Викладачі кафедри психології  завжди в темі та тримають руку на пульсі! Далі більше цікавих заходів, не стійте осторонь, долучайтесь!

20190213 093401

 

 20190213 093240 20190213 092844

 

20190213 093441 20190213 093543

V Всеукраїнська науково-практична конференція "Актуальні проблеми практичної психології", 8-9 листопада 2018 року

На кафедрі п’ятий рік поспіль проводяться наукові конференції. Саме 8 і 9 листопада 2018 року відбулась V Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Актуальні проблеми практичної психології». У пленарному засіданні взяли участь психологи закладів освіти міста Глухова і Глухівського району, психологи міста Шостка, викладачі кафедри психології, магістри і бакалаври Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.

До присутніх з вітальним словом звернувся В. П. Зінченко – проректор із наукової роботи та міжнародних зв’язків, наголосивши на особливому значенні психологічної науки у вирішенні актуальних питань сучасного українського суспільства та побажавши плідної праці учасникам конференції. Теплі слова були сказані на адресу попереднього завідувача кафедри психології – доктора психологічних наук Поліщука Валерія Миколайовича, який започаткував цей захід.

У виступі «Смислові акценти в категорії сексуальності особистості» Кашпура Ю. М., канд. психол. н., доцента кафедри теоретичної та консультативної психології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова було розкрито підходи до визначення поняття норми стосовно сексуальності особистості і сексуальних стосунків, показано можливості висвітлення цієї теми у просвітницькій роботі з клієнтами.

Кузнєцова І. В. канд. психол. н., керівник психологічної майстерні «Інсайт» міста Кропивницький у своїй доповіді з позицій нейропсихологічного підходу охарактеризувала ситуацію «дітей асфальту» – сучасних дітей, що, здебільшого ростуть позбавлені ігрового спілкування з однолітками; розкрила значущість природної дитячої гри, зупинилась на небезпеках комп’ютерних ігор у дошкільному і молодшому шкільному віці та поділилась досвідом упровадження ігрових технологій у природному середовищі з дітьми цього віку з корекційною метою.

Завідувач навчально-методичного центру психологічної служби комунального закладу «Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Марухина І. В. розкрила роль психологічної служби в умовах реформування освіти, та, відповідаючи на поставлене запитання, в контексті своєї доповіді прокоментувала нове Положення про психологічну службу системи освіти України.

Асистент кафедри психології Глухівського НПУ ім. О. Довженка Донець С. І. поділилась результатами дисертаційного дослідження, розкрила особливості прояву індивідуально-психологічних чинників духовного розвитку в кризі входження в дорослість.

Жваве обговорення доповідей та актуальних питань діяльності психологів в умовах збройного конфлікту і реформування освіти відбувалось як у кулуарах, так на секційних засіданнях.

На секційному засіданні особливий інтерес присутніх викликала доповідь практичного психолога вищої категорії Шосткинської спеціалізованої школи І ст. №13 Аргунової Е. В. про психологічний супровід учасників освітнього процесу в умовах упровадження нового Державного стандарту початкової освіти: назвала основні утруднення психологічного характеру, які виникають у вчителів початкових класів при переході до Нової української школи, поділилась власним досвідом роботи.

Учасники конференції відзначили різноплановість доповідей та їх теоретичну і прикладну значущість, невимушену атмосферу в якій відбувалось обговорення.

За результатами конференції готується збірка наукових статей.

Кафедра психології висловлює подяку студентам 41-П, магістрантам 6М-П груп, фахівцю І категорії виховного відділу Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка Бахмату О. В. за сприяння в організації та проведенні конференції.

IMG 1b353ecdd9b80701869d4276e4045a45 V IMG 5a5b6c8ea4efd10c36d2604a66ac6609 V

IMG 2e759e70d9769834608bab2294e6d096 V IMG 110f274a777c093be5cb3e338c1b14ec V

Срібло з пляжного волейболу

29-30 травня 2018 року у м. Суми відбулися змагання з пляжного волейболу (чоловіки) у залік VІ Спортивних ігор серед закладів вищої освіти III-IV рівнів акредитації Сумської області. Команду Глухівського НПУ імені О. Довженка представляли студенти Маринченко А. (ФПП, 43 – ФК) та Ісаков Б. (ФПП, 13 - ФК). У результаті змагань серед 4 команд ВНЗ області пляжники нашого вузу перемогли команди СНАУ та СДПУ ім. А.C. Макаренка з однаковим сухим рахунком 2 : 0, але програли команді СумДУ і вибороли срібні нагороди. Вітання спортсменам та тренеру Редьку С.Ю. із вдалим виступом на обласному рівні. Бажаємо успішних результатів на змаганнях різного рівня, натхнення та не зупинятися на досягнутому.

Пляжний волейбол останній вид спорту за програмою VІ Спортивних ігор серед закладів вищої освіти III-IV рівнів акредитації Сумської області у 2017-2018 н.р., тому є час на аналіз роботи та тренування команд університету для участі у обласній Універсіаді 2018-2019 р. Успіхів на змаганнях у наступному році!

Пляжний олейбол Спортсмени

Анна Кривонос - срібна призерка юніорського чемпіонату Світу

Анна

 

В Естонії з 26.02 по 04.03.2018 р. пройшов юніорський чемпіонат світу з біатлону серед юнаків та дівчат. В ході  змагань серед юнаків та дівчат (до 19 років), а також серед юніорок (до 21 року)  було розіграно 16 комплектів нагород, по 4 в індивідуальній гонці, спринт, гонці-переслідування  та естафеті. Студентка Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка факультету педагогіки та психології Анна Кривонос в індивідуальній гонці (12,5 км.) виборола срібну нагороду. Провівши чотири вогневі рубежі з двома хвилинами штрафу, Анна якраз за рахунок  точності зуміла обійти декількох швидких суперниць і фінішувати другою. Це була перша медаль збірної України після трьох невдалих змагальних днів. Повторити золотий успіх трирічної давності Анні завадила польська біатлоністка Каміла Жук.

Вітаємо студентку нашого вишу з срібною нагородою і бажаємо здоров’я та наснаги для майбутніх перемог. Так тримати, Анна!Анна2