Кафедра психології: абітурієнту про професію психолога
Вибір професії – це своєрідний «гордіїв вузол», вчасно розв’язати який (а не розрубати!) означає так само вчасно з’ясувати людині сутність і перспективи власного індивідуального життєвого шляху, результатами якого згодом можна пишатися і постійно стверджуватися задля нових професійних успіхів. І що важливо – особистісних також, бо це справді є життєвим досягненням: у таких складних соціально-економічних реаліях після закінчення вузу мати роботу, а, значить, практично усвідомлювати колись недосяжну для себе життєву істину – «Я потрібний (а) суспільству». Такий оптимізм визначається тим, що професія психолога останнє 10-ліття знаходиться у низці тих стабільних соціальних пріоритетів, реалізація яких давно вийшла за межі задекларованого професійного самовизначення. Це не лише діяльність на посаді практичного психолога. Потенційно – це викладач-психолог коледжу, інституту, майбутній науковець-психолог у вузі, лаборант чи методист кафедри психології, секретар-референт. Це постійна і напружена робота з людьми, які потребують психологічної підтримки, збереження і зміцнення психічного здоров’я, що є компетенцією, наприклад, психологів-консультантів чи медичних психологів. Крім того, військове лихоліття на території України актуалізувало необхідність підготовки військових психологів, яких зараз практично у нас немає, тоді як у західноєвропейських країнах і США вони функціонують на ієрархічній армійській вертикалі включно до батальйону. Зрештою, це можливість самопізнання та пізнання інших людей, що знадобиться для створення щасливої сім?ї, виховання дітей, побудови гармонійних взаємин.
Нашому Університету, а значить країні, потрібні мислячі і самодостатні студенти, які прагнуть до максимальної самореалізації, де кафедрі психології зі спеціальністю «Практична психологія» (а в перспективі – «Психологія») належить провідна професійна роль. Так, в умовах євроінтеграції, суспільної глобалізації кафедра разом із інтенсивним навчальним процесом надає студентам можливість брати результативну участь у регіональних, Всеукраїнських і західноєвропейських науково-методичних (наукових) проектах; у конкурсах студентських наукових робіт чи предметних олімпіадах (регіональних і Всеукраїнських).
Обираючи професію психолога, Ви не лише реалізуєте свої реальні професійні плани, а також стабілізуєте на тривалий час соціально-психологічну атмосферу в Україні.
В. М. Поліщук, д. психол. н., проф., завкафедри психології