Факультет

педагогіки і психологіїЗа крок до перемоги

Команда Глухівського НПУ імені Олександра Довженка з волейболу 21 – 23 лютого 2017 року взяла участь в  обласних змаганнях (серед чоловічих команд) у залік XV обласної універсіади серед вищих навчальних закладів ІІІ – ІV рівнів акредитації Сумської області.

Календар ігор був наступним: 21 лютого ГНПУ – СДПУ; 22 лютого ГНПУ – СумДу; 23 лютого ГНПУ – СНАУ.

Гра з командою Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка (СДПУ) простою не була, але зіграність та  майстерність гравців вирішили результат матчу. Рахунок  3 – 0 на нашу користь.

Передбачити результат змагань, особливо в ігрових видах спорту, не можливо. У минулому році гравці Сумського національного аграрного університету (СНАУ) були не сильним суперником, але через рік все змінилося. У складі команди з’явилися студенти, які перевелися на навчання з окупованих територій. Команда досить підсилилася. Першу партію  волейболісти нашого вузу програвала з рахунком 18 : 24, але сила волі, відмінна гра на подачі та у захисті допомогла нам зрівняти рахунок, а потім і перемогти  у сеті (рахунок 27 : 25), і загалом у грі  (3 : 0 по партіям).

Так склалося, що команда СумДу є дуже сильним і складним суперником. Протягом останніх 10 років волейболісти з м. Суми не знали поразок не те що і іграх, а навіть у партіях. Жодна з команд Сумської області не могла нічого вдіяти з цим. І на це є об’єктивні причини: на базі СумДу було створено команду «Химпром-СумДу» - учасника суперліги України серед чоловічих команд  (досягнення - срібний призер чемпіонату України  у 2015-2016 р.!!!); кількість студентів, що навчаються у цьому виші у рази більша ніж у інших ВНЗ області (підбір гравців у команду).

Матч за перше місце зібрав велику кількість любителів волейболу, уболівальників та керівництва СумДу. На трибунах було тихо, аж до початку зустрічі. Перша партія:  переживання гравців, невимушені помилки у нападі, результат - перемога за командою СумДу. Напруга уболівальників знизилася:  «Все буде як і у минулі роки»- шепотіли вони один одному. Але  у другій партії команда з м. Суми зазнала поразки. Любителі волейболу відразу пожвавішали, адже це була перша партія, яку програла команда Сумду на обласному рівні за  останні 10 років. Третя партія:  помилки на блоці та на прийомі подач суперника - перемагає політех. Але в четвертому сеті все змінилося до навпаки - ГНПУ отримує перемогу. Все вирішувалося у п’ятій партії. Волейболісти ГНПУ вели з рахунком 10 : 6, але декілька помилок на прийомі м’яча, не акцентовані удари у нападі і на табло - 11 : 11. Рівень інтриги  зростав, емоції переповнювали не тільки уболівальників, але й гравців і зовсім трішки не вистачило команді нашого вузу до історичної перемоги. Рахунок останньої партії 12 : 15. (загальний по грі 2 : 3). Радість гравців суперників, шум трибун і розчарування в очах наших гравців. Перемога була так близько…

Загальні результати змагань: І місце – СумДу (8 очок); ІІ  місце - ГНПУ імені О. Довженка (7 очок); ІІІ місце – СНАУ(3 очка); ІV місце – СДПУ імені А. С. Макаренка (0 очок).

Третій рік поспіль команда Глухівського НПУ імені О. Довженка  - срібний призер обласних змагань. ЇЇ поважають судді, з осторогою зустрічають суперники  і з радістю вітають уболівальники. «Стабільність – показник майстерності» - з посмішкою на обличчі зауважили судді змагань.

І знову почнуться тренування, робота над помилками та вдосконалення елементів техніки гри. І знову через рік команда поїде в обласний центр боротися за найвищі місця. Але це буде через рік.

Срібло на змаганнях такого рівня – це чудовий результат.

Вітання тренеру команди - Редьку С.Ю. та гравцям команди за сумлінну роботу на тренуваннях та відмінний виступ на змаганнях. Побажання здоров’я та подальших успіхів та перемог.

P.S. Подяка всім викладачам, які з розумінням поставились до тренувального процесу, ректору університету – Курку О.І,  декану факультету педагогіки та психології – Цюкало Л.Є., завідуючому кафедрі – Куріловій В.І.  та всім тим, хто допоміг забезпечити участь у цих змаганнях.

image 0 02 05 1381dc48f955a9b0bc0b8266a2ab644b6ec991255a4452c35d4fc5b4c4e9bea8 V

 

image 0 02 05 d28d1e86c0d0abe51899c333a5528527688c9f4cab866a38f8fac1422e8899d5 V