Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи
"ҐЕНДЕРНІ СТУДІЇ"
25 квітня 2019 року під керівництвом доктора педагогічних наук, професора Міщик Людмили Іванівни кафедрою соціальної педагогіки і соціальної роботи було проведено науково-практичнуконференцію «ҐЕНДЕРНІ СТУДІЇ».
Співорганізаторами заходу були: Міністерство освіти і науки України, Глухівська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості, Територіальний центр соціального обслуговування населення Глухівської міської ради, Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Глухівської міської ради Сумської області.
У конференції взяли участь представники з числа науково-педагогічних кадрів, аспірантів, студентів та співробітники соціальних служб. Учасники заходурозглядали теоретичні та практичні аспекти ґендерних досліджень. Зокрема, було розкрито застосування ґендерного підходу в соціальній роботі, вплив стереотипів на ґендерну соціалізацію особистості, проблемні питання впровадження ґендерної тематики в програми навчальних дисциплін та ін.
"Актуальні проблеми сучасної науки і наукових досліджень"
Відповідно до наказу «Про проведення звітної науково-практичної конференції молодих учених та студентів», 23-24 квітня 2019 р. було проведено конференцію «Актуальні проблеми сучасної науки і наукових досліджень». На пленарному та секційному засіданнях факультету педагогіки і психології магістранти та студенти спеціальностей соціальна педагогіка, соціальна робота і психологія висвітлили результати наукових досліджень, визначивши при цьому їх мету та завдання, розкривши найважливіші, актуальні пункти. Керівник пленарного засідання д. пед. наук, проф, завідувач кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи Міщик Л.І. відмітила належну теоретичну підготовку студентів до участі в конференції, та запропонувала оформити доповіді студентів у вигляді наукових статей у VІІ випуску збірника наукових праць факультету педагогіки і психології «Студентські наукові обрії».
Варто зазначити, що засідання студентської наукової конференції пройшло організовано, на належному рівні.
Олімпіада із соціальної роботи 2018-2019
Протягом 11-12 квітня 2019 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, можна було спостерігати за перипетіями ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Соціальна робота» серед студентів вищих навчальних закладів.
Завдання олімпіади полягало у виявленні талановитих студентів, сприянні розвитку творчого мислення, активізації наукового пошуку у вирішенні проблем у галузі соціальної діяльності, а також передбачало встановлення здатності до осмислення і креативного застосування надбань сучасної соціальної роботи.
Олімпіада проходила в три тури: теоретичний– тестуваня, написання термінологічного диктанту, дослідницький – розробка програми дослідження; проектний– презентація соціальних проектів з актуальних проблем з різними категоріями населення.
В цьому році участь у олімпіаді від Глухівського НПУ ім. О.Довженка взяли студентичетвертого курсу спеціальності «Соціальна робота»Кириченко Вікторія та Онищенко Аліна (керівник д. пед. н., проф. Міщик Л.І.). Зокрема дівчата на високому рівні продемонструвалипрофесійний рівень та творчий підхід у підготовці до олімпіади за що були відзначені сертифікатами учасників та подякою керівнику.
Захист магістерських робіт
22 та 23 грудня 2018 року в стінах Глухівського НПУ ім. О.Довженка відбувся захист магістерських робіт зі спеціальності «Соціальна робота». Студенти – випускники продемонстрували гідний рівень підготовки власних наукових досліджень з актуальних проблем соціальної роботи. Доречно відмітити магістрантів, як таких ,що орієнтуються в основних питаннях теорії й практики та технологій соціально-педагогічної роботи. Особливої уваги заслуговують роботи Аніканової Х.В., Карпець В.В., Володько Д.Ю., Третяк Т.А., Новикової В.О., Коваленко М.В., Хоменко Г.О. Дівчата на високому рівні зуміли доповісти і презентувати результати досліджень.
4 листопада – День працівника соціальної сфери
Соціальна робота – складна, але так потрібна людям діяльність. Розуміти людей, відчувати біль іншого, радіти чужому щастю – це професійна формула спеціалістів соціальної сфери.
2 та 5 листопада 2018 р. з нагоди свята тих, хто постійно опікується проблемами людей, забезпечує їх потреби, викладачами кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи та студентами спеціальностей «Соціальна педагогіка» і «Соціальна робота» було проведено ряд заходів: Фотовиставка з нагоди Дня працівника соціальної сфери України на тему: «Допомогаючи іншим – зростаєш сам», Соціальна акція «Дерево добрих справ», Інформаційна година «Соціальна робота в Україні та світі»
Всі бажаючі мали змогу взяти участь у відзначенні свята, а саме написати свої власні добрі справі, зроблені в цей день або побажання працівникам соціальної сфери, а також прослухати інформаційну годину щодо здійснення соціальної роботи в різних країнах світу.
Щиро вітаємо із професійним святом всіх, для кого допомога іншим – не тільки професія, а й покликання душі! Бажаємо тепла, затишку, благополуччя. Нехай усі добрі справи повертаються до кожного з вас особистим щастям!
День працівника соціальної сфери
Шановні колеги!
Прийміть найщиріші вітання з нашим професійним святом –
Днем працівників соціальної сфери!
Ви є гордістю країни, бо обрали саме цю нелегку, але таку відповідальну стежину в своєму житті – навчання майбутніх фахівців з соціальної роботи.
Від вашої громадянської позиції та творчого підходу до справи, компетентності, мудрості, толерантності залежить формування та становлення професійних фахівців.
Ваші прагнення ділитися знаннями, життєвим досвідом, плекати культуру і духовність сучасної молоді заслуговують на велику повагу та вдячність.
Завдяки Вашій самовідданій, подвижницькій праці та високому професіоналізму в нашому університеті розвивається напрямок підготовки «Соціальна робота»і. І це заслуга кожного з Вас і усього колективу загалом.
Вітаючи зі святом, зичимо Вам, дорогі колеги, подальшого творчого зростання, міцного здоров’я, високих духовних поривань, невичерпної наснаги й оптимізму у Ваших помислах і справах, добробуту, життєдайної сили та безхмарних, мирних, світлих днів!
Медико-соціальні проблеми в теорії і практиці соціальної роботи
25–26 жовтня 2018 року в стінах нашогоу ніверситету відбулася Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «МЕДИКО-СОЦІАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ В ТЕОРІЇ І ПРАКТИЦІ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ».
Організатором конференції виступила кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи Глухівського НПУ ім. О. Довженка під керівництвом доктора педагогічних наук, професора Міщик Людмили Іванівни. Співорганізаторами були: Міністерство освіти і науки України, Університет прикладних наук, Циттау-Герліц, (Німеччина), Жешувський університет (Польща), Мозирський державний педагогічний університет імені І.П. Шамякіна (Республіка Білорусь), Костанайська академія імені Шракбека Кабилбаєва МВС (Республіка Казахстан), Holy Cross University (польща), Реджайнський університет (Канада).
"МОЛОДІЖНА НАУКА В КОНТЕКСТІ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ"
Відповідно до наказу "Про проведення в університеті Днів науки", 13-14 березня 2018 р. було проведено щорічну звітну науково-практичну конференцію студентів, магістрантів «Молодіжна наука в контексті нової української школи». На пленарному та секційному засіданнях факультету педагогіки і психології магістранти та студенти спеціальностей соціальна педагогіка, соціальна робота і психологія висвітлили результати наукових досліджень, визначивши при цьому їх мету та завдання, розкривши найважливіші, актуальні пункти. Керівник пленарного засідання канд. хім. наук, доцент, декан факультету пдагогіки і психології Цюкало Л.Є. відмітила належну теоретичну підготовку студентів до участі в конференції, але зауважила пронеобхідність зосередити увагу на підготовку практичної частини статей, запропонувала оформити доповіді студентів у вигляді наукових статей у V випуску збірника наукових праць факультету педагогіки і психології «Студентські наукові обрії».
Варто зазначити, що засідання студентської наукової конференції пройшло організовано, на належному науковому, теоретичному і методичному рівнях.
Тиждень кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи
Гарною традицією кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи на початку грудня стало проведення «Тижня кафедри», з нагоди Всесвітнього дня толерантності до хворих на СНІД та ВІЛ-інфікованих (1 грудня), Міжнародного дня людей з інвалідністю (3 грудня) та Міжнародного дня волонтера (5 грудня).
Відзначили день працівника соціальної сфери
У першу неділю листопада в Україні, згідно з Указом Президента України від 13.04.1999 № 374/99 відзначають День працівника соціальної сфери.
Це свято є свідченням високої оцінки державою ролі працівників, які щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань соціального захисту, зайнятості, організації оплати і безпеки праці, трудових відносин.