МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ КАФЕДРИ СОЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ І СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ З НІМЕЧЧИНОЮ

В рамках договору про співробітництво у період з 18.09 по 25.09.2016 р. Глухівський НПУ ім. О. Довженка відвідало п’ятеро студентів з Університету прикладних наук Циттау-Герліц під керівництвом професора Сюзанни Ромер. Мета візиту – створення умов для регулярного обміну досвідом, постійного контакту між студентами та викладачами обох університетів, розширення політичних та історичних знань.

Зокрема, 19–20 вересня 2016 року в стінахнашого університету відбулася Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ВИКОРИСТАННЯ ТЕХНОЛОГІЙ СОЦІАЛЬНОЇ ТЕРАПІЇ У РОБОТІ З ДІТЬМИ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ».

Організатором цієї конференції виступила кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи Глухівського НПУ ім. О. Довженка під керівництвом доктора педагогічних наук, професора Міщик Людмили Іванівни. Співорганізаторами були: Міністерство освіти і науки України, Університет прикладних наук, Циттау-Герлиц, (Німеччина), Університет Вшехніца (Польща), Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя.

У конференції взяли участь представники з числа науково-педагогічних кадрів, аспірантів та студентів таких ВНЗ, як Університет прикладних наук Циттау-Герліц (Німеччина), Жешувський університет (Польща), Костанайська академія імені Шракбека Кабилбаєва МВС (Республіка Казахстан), Чернігівський національний педагогічний університет імені Т. Г. Шевченка, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, Інститут вищої освіти НАПН України, Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка, Запорізька обласна громадська організація «Флоренс», Територіальний центр соціального обслуговування населення Глухівської міської ради, Кролевецький дошкільний навчальний заклад (Центр розвитку дитини) № 9 «Ромашка» Кролевецької міської ради Сумської області.

Представники науково-педагогічної еліти України разом із молодими науковцями протягом двох днів доповідали про теоретичні та практичні використання технологій соціальної терапії в роботі з дітьми у різних дитячих установах, арт-терапевтичні підходи у роботі з дітьми, можливості використання технологій соціальної терапії у роботі з дітьми з особливими потребами: світовий та вітчизняний досвід, особливості використання технологій соціальної терапії у роботі з дітьми з особливими потребами в закладах інклюзивної освіти, місце та роль технологій соціальної терапії у роботі з  дітьми з особливими потребами у спеціальних закладах.

У рамках конференції було проведеномайстер-клас «Діагностика в арт-терапії. Метод «Мандала» (тренер – кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи Наконечна О. В.). Його учасники мали можливість поринути у світ малюнків і дізнатися про значення окремих їх елементів.

Другий день конференції запам’ятався доповідями та демонстрацією презентації професора Сюзанни Ромер та студентів Університету прикладних наук Циттау-Герліц (Німеччина).

21 вересня гості з Німеччини, під супроводом викладачів та студентів Глухівського НПУ ім. О. Довженка відвідали екскурсію у м. Батурин.

Також одним із завдань візиту німецької делегації було ознайомлення зі специфікою роботи Територіального центру Глухівської міської ради та Реабілітаційного центру для дітей–інвалідів.

23 вересня було проведено «Круглий стіл» на тему: «Перспективи подальшого співробітництва», де студенти спеціальностей «Соціальна педагогіка» і «Соціальна робота» брали активну участь у обговоренні перспектив подальшого співробітництва між університетами, пропонували можливі варіанти фахового обміну.

24 вересня, О. В. Наконечною проведено тренінг «Технології соціальної терапії у роботі з дітьми з особливими потребами: обмін досвідом». Його учасники ознайомились із технологіями соціальної терапії в Німеччині та Україні.

Насамкінець, особливості тижня прийому німецької делегації підсумували професор Л.І. Міщик, професор Сюзанна Ромер та викладачі кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи.