Прийом німецької делегації студентів

За ініціативи кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи стало вже доброю традицією вітати в середині вересня студентів з Університету прикладних наук Циттау-Герліц спеціальності «Соціальна робота», які продовжують програму студентських академічних обмінів між нашими навчальними закладами.

р Копия DSCN9876 Копия IMG 20170918 124517

Копия IMG 6527 1    Копия DSCN3536

Програма тижневого перебування німецьких студентів почалася зі знайомства з нашим славним містом. Гостям пощастило з погодою, адже недільний день видався по-літньому теплим і сонячним. Отже, наше древнє місто в такий день виявилося особливо гостинним і німецькі студенти мали можливість оцінити його історичні та просто красиві місця, а закінчився недільний день відпочинком на природі.

В понеділок офіційна частина програми перебування в ГНПУ імені Олександра Довженка розпочалася із зустрічі з ректором та керівництвом університету, на якій було коротко обговорено програму роботи студентів у місті Глухові. Студенти з Німеччини відвідали зал рідкісної книги бібліотеки, де особливе захоплення викликали старі німецькі видання підручників та творів Ф. Шиллера. Свої враження гості висловили в книзі відвідувачів. Захоплення викликала і виставка студентських робіт, де гостям найбільше сподобалися витинанки з паперу.

Академічна частина програми перебування студентів почалася із занять з підготовки презентацій студентами своїх країн та розвивально-тематичного тренінгу.

Німецькі студенти мали насичену програму роботи, яка включала практичні заняття в реабілітаційному та територіальному центрах, участь в лекціях та семінарах викладачів кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи. Студенти обмінювалися досвідом практичної роботи з дітьми з особливими потребами. Відвідування Глухівської ЗОШ № 3 для ознайомлення їз впровадженням інклюзивної освіти в Україні було корисним як для українських, так і для німецьких студентів.

Незабутні враження у німецьких гостей залишила поїздка до історичного міста Новгород-Сіверський для відвідування Спасо-Преображенського монастиря, Миколаївської церки та інших цікавих місць.

Студенти разом з викладачами склали перспективний план подальшого співробітництва в галузі соціальної роботи, реалізація якого сприятиме поглибленню академічних зв’язків ГНПУ імені Олександра Довженка та університету прикладних наук Циттау-Герліц.