Факультет

педагогіки і психологіїКафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи

Фільтр
 • Запрошуємо до участі у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми підготовки фахівців соціальної роботи»

  Шановні колеги!

  Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції

  «Актуальні проблеми підготовки фахівців соціальної роботи»

  22-23 жовтня 2015 року 

 • Звітна науково-практична конференція студентів, магістрантів "Актуальні проблеми освіти і науки у світлі євроінтеграції"

  31 березня 2016 року на факультеті педагогіки і психології відбулася звітна науково-практична конференція студентів, магістрантів "Актуальні проблеми освіти і науки у світлі євроінтеграції".

  З вітальним словом до учасників конференції звернувся завідувач кафедри психології, доктор психологічних наук, професор Поліщук Валерій Миколайович.

  На пленарному засіданні були представлені виступи магістрантів та дипломників, серед яких найкращими стали доповіді Гаркавенко Юлії, Верещагіної Дарини (6М-П група) та Кузнєц Дарії (51-П група).

  На секційному засіданні заслуховувалися виступи студентів, які безпосередньо беруть участь у наукових проектах "Виховання громадянина у дошкільному віці" (на базі ДНЗ "Фіалка") та "Ми вчимося не для школи, а для життя" (на базі ЗОШ №1) та виконують бакалаврські роботи. Керівник наукових проектів - Поліщук Світлана Анатоліївна.

  Найкращими були відзначені доповіді Чіркової Анастасії, Гонтар Інни(І місце), Андрійович Інни, Четверикової Ірини (ІІ місце) та Коломієць Світлани (ІІІ місце).

   

  Слухачі 2 Слухачі 1

  Гаркаенко Юлія Андрійоич Інна

                   Кузнєц Дарія ерещагіна Дарина

  Учасники 2 Учасники 1

 • ДЕНЬ ПСИХОЛОГА: СВЯТКОВІ БУДНІ

  Із 2004 року викладачі кафедри психології та студенти спеціальності «Практична психологія» відзначають своє професійне свято (23 квітня). Корпус №7 Університету був «оздоблений» різноманітною психологічною інформацією. Так, на 1-му поверсі у темі «Сприймання» розмістились малюнки, вдивляючись в які, можна було побачити різні смислові композиції («Дивись глибше, побачиш більше»), а над сходами майоріли «смайлики» та емблеми із символом «?» («псі»). Стінгазета «Хто такий психолог?» (11-П група) дала можливість студентам та викладачам різних спеціальностей висловити власні думки з приводу професії.

  Другий поверх став «Світом емоцій», де розташувались дитячі фото, а стінгазета «Країна емоцій» допомогла ознайомитись з різними емоційними станами, наприклад: коли до тебе зненацька приходить розв’язання проблеми (інсайт) чи неможливість згадати назву предмета, дотепер тобі відомого – це «прескевю» (22-БП, 31-БП, 52-БП, 12-Б, 32-Б групи).

  Стіни сходів на 3-й поверх увінчалися цитатами відомих філософів, психологів, письменників (А. Енштейн, С. Джонсон, Д. Карнегі, Г. Менкен, З. Фрейд, Ф. Честерфілд та ін.), де можна було почерпнути різні життєві істини, зокрема «Якщо вас демонстративно не помічають, то, значить, вами серйозно зацікавились» (Г. Торо), «Розуміти життя і знати людей – це далеко не одне і теж. Мудрість – це зрозуміти характер і відчути настрій» (Б. Грасіан), «Ми знаємо, хто ми є, але не знаємо, ким ми можемо бути» (В. Шекспір). Загалом, цей поверх відзначився насиченою інформацією: цікаві факти про пам’ять, поведінку, особистість тощо (21-П, 31-П групи).

  Четвертий поверх – це передусім оголошення-мотиватори, в яких треба відірвати листочок із зображенням смішних персонажів, а також кольорові повітряні кульки та пурхаючі метелики, завдяки яким панував святковий настрій (41-П, 51-П, 6М-П групи).

  На всіх поверхах знаходилися скриньки з психологічними порадами про покращення сімейних і міжособистісних стосунків, уникнення конфліктів та «скриньки компліментів» для дівчат і хлопців.

  У середу, 20 квітня, бажаючі брали активну участь або стали глядачами таких майстер-класів: «Ароматерапія: створення власного ароматного простору – аромакамені» (Н.М. Гончарова – практичний психолог Третьої обласної спеціалізованої психіатричної лікарні, арт-терапевт); «Лялькотерапія: Лялька – Подорожниця» (О.А. Петрук – майстер лялькотерапії). Присутні мали нагоду особисто виготовити аромакамінь, ляльку та ознайомитися з прикладними терапевтичними прийомами у професійній діяльності практичного психолога. Практичним психологом Університету Ю.В. Рябком в університетському коледжі з метою пізнання себе і свого партнера проведений семінар-практикум «Психологія сім’ї та партнерських стосунків».

  Уперше в Університеті проведена акція «Посадимо троянди» у нашій «альма-матер» з участю студентів 11-П, 21-П, 31-П, 41-П, 51-П, 6М-П, 22-БП, 31-БП, 52-БП груп. Також відбулася презентація навчально-наукових проектів «Виховання громадянина в дошкільному віці» та «Ми вчимося не для школи, а для життя» (керівник – доцент, кандидат психологічних наук С.А. Поліщук), де студенти 41-П І. Андрійович, І. Гонтар, В. Скородько А. Чіркова, як безпосередні їхні учасники, презентували роботу з дітьми дошкільного і молодшого шкільного віку.

  День продовжився майстер-класом «Відродження забутого ремесла: плетиво з кореня сосни», який провів І.В. Білевич (член Національної спілки майстрів народного мистецтва, народний майстер, викладач кафедри педагогіки і методики технологічної освіти Університету), а його учасники спробували пізнати основи цього ремесла. На майстер-класі «Чарівний світ крашанки» (С.М. Грибан – заслужений майстер народної творчості) учасники виготовили крашанки з тематичним сюжетом.

  Семінар-тренінг «Громада без конфліктів» Ю.В. Рябка зі студентами та мешканцями міста приурочений типам, чинникам виникнення професійних і побутових конфліктів. Його учасники ознайомились із формуванням навичок безконфліктного спілкування та способами визначення власної стратегії поведінки у конфліктних ситуаціях. Потім ще був тренінг для викладачів кафедри психології «Зняття стресу: техніки «заземлення» та релаксації» (Т.М. Євменова – кандидат психологічних наук). Запам’яталось соціологічне опитування жителів Глухова та його гостей про майбутнє благоустрою міста, проведене студентами-психологами.

  Насамкінець, особливості цьогорічного свята підсумували професор В.М. Поліщук та асистент І.Є. Носова, які, крім того, відзначили грамотами та сувенірами найбільш активних студентів.

  Вітаємо студентів-психологів, нинішніх і майбутніх психологів з професійним святом! Бажаємо плідної роботи та задоволення від своєї професії!

  асистент-магістр кафедри психології І.Є. Носова

   

  IMG 4161IMG 4236

  IMG 4255 IMG 4275

  IMG 4336 IMG 4556

  IMG 4581 IMG 4724

  IMG 4751 IMG 4852

  DSCN0808 DSCN0823

   

   

   

 • Звітна науково-практична конференція студентів кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи

       Відповідно до наказу "Про проведення в університеті Днів науки", 31 березня 2016 р. було проведено щорічну звітну науково-практичну конференцію студентів, магістрантів «Актуальні проблеми освіти і науки у світлі Євроінтеграції». У секції соціальної педагогіки і соціальної роботи студенти означених спеціальностей висвітлили в доповідях результати наукових досліджень, визначивши при цьому їх мету та завдання, розкривши найважливіші, актуальні пункти. Керівником секційного засідання була доцент кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи, к.пед. наук Тюльпа Т.М. Зокрема, вона відмітила належну теоретичну підготовку студентів до участі в конференції, запропонувала оформити їхні доповіді у вигляді наукових статей у ІІ випуску збірника наукових праць факультету педагогіки і психології «Студентські наукові обрії».

       Варто зазначити, що засідання студентської  наукової конференції пройшло організовано, на належному науковому, теоретичному і методичному рівнях.

  DSCN8973

   DSCN8972DSCN8966

  DSCN8961    DSCN8954

            

 • Запрошуємо до участі у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми підготовки фахівців соціальної роботи»

  Шановні колеги!

  Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції

  «Актуальні проблеми підготовки фахівців соціальної роботи»

  22-23 жовтня 2015 року 

 • Успішний захист звітів із виробничої практики студентів-магістрантів спеціальності «Соціальна педагогіка»

  15 квітня 2015 р. відбулася підсумкова конференція за результатами виробничої практики: на робочому місці викладача студентів-магістрантів денної форми навчання, спеціальності «Соціальна педагогіка», яка проходила на базі кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи.

  IMG 20150416 132904IMG 20150416 132852

     Під час виробничої практики студенти мали можливість ознайомитись із практичною навчально-методичною та організаційно-виховною роботою викладача, поглиблити і розширити теоретичні знання із спеціальних і психолого-педагогічних дисциплін, застосовувати їх у вирішенні конкретних педагогічних завдань, виконувати професійні обов’язки викладача, що сприяло формуванню у студентів-магістрантів психолого-педагогічних та методичних умінь викладання відповідних навчальних дисциплін у системі вищої школи, а також професійного і педагогічного спілкування зі студентською аудиторією. Вони отримали змогу випробувати свої знання і вміння у розв’язанні виробничих питань і прийнятті управлінських рішень.

       Результати проходження практики студенти представили у формі звіту, доповіді та презентації. Під час захисту магістранти демонстрували фото, де вони працювали на робочих місцях, ділились враженнями, своїми думками про навчальну, виховну та наукову роботу у виші, розповідали про труднощі, з якими довелось зустрітися та способи їх подолання.

     Процедура захисту практики також передбачала відповіді на запитання, які стосувалися виконання завдань програми практики. Студенти виявили вміння і навички самостійно проектувати і здійснювати професійну діяльність у рамках обраного напряму підготовки.

      Практика стала фундаментом для формування готовності майбутніх фахівців до здійснення соціально-педагогічної діяльності, потреби здобувати і застосовувати нові теоретичні і методичні знання й одночасно засвоювати передовий досвід.

 • Урок професійної творчості

      17 квітня 2015 року на кафедрі соціальної педагогіки і соціальної роботи відбувся конкурс творчої майстерності. Участь у заході взяли п’ять команд із числа студентів третього курсу спеціальності «Соціальна педагогіка». Конкурсна програма містила три завдання: «Майбутня професія», де студенти мали представити професію соціального педагога у довільній формі; «Захист емблеми», у рамках якого учасники повинні були представити об'ємні емблеми майбутньої професії та творче завдання.

     

 • Вітаємо!

 • ВІТАЄМО!

   тання Ц ленко М щик